Nově i skupinová výuka angličtinyOndrej O.

Ondrej Odehnal
Účet ověřený:
anglický jazyk, čeština pro cizince, výživový plán
Brno, Brno, Brno
Doučuje i přes skype / internet
200Kč - 380Kč za 60 minut
dopoledne, po obědě, večer, víkend,
doučuje i skupiny
100% zodpovězených zpráv
4h průměrná rýchlost odpovědi

Ahoj!

mám za sebou 6 let života, práce (Anglie, Skotsko, Kanada, Nový Zéland) a cestování (nejen) v anglicky mluvících zemích. Tedy každodenní komunikace. 2,5 roční zkušenost s doučováním angličtiny v Brně (jazykovky, firmy, skupinky, individuálky i Skype). Při úvodním setkání (které je zdarma) společně zjistíme, na čem je třeba zapracovat a najdeme vhodný styl výuky, který bude efektivní a zároveň zábavný a nenucený :)

Věřím v tzv. tailor made, čili lekce šité na míru dle konkrétní potřeby studenta či skupiny. Můžeme tak mluvit o Vašich zájmech (cestování, hudba, filmy apod.), či tématech potřebných k Vašemu zaměstnání, při nichž rozšíříme slovní zásobu dané problematiky. Učíme se tedy v kontextu a v ucelených blocích. Nové výrazy a obraty vždy procvičíme v celých větách (ideálně na příkladech z osobního života) a jiných reálných situacích. Nečekejte tedy žádné černobílé stohy papírů se slovíčky bez kontextu.

Práce se skupinkami:

Máte-li nějakého parťáka, který se chce také zlepšit v AJ, není nic lehčího než utvořit skupinku a vzájemně konverzovat, motivovat se a třeba se i navzájem opravovat. Své chyby si tak budete více pamatovat :). Pokud parťáka na AJ nemáte, můžete alespoň poznat nové lidi se stejným cílem a motivací.

Cena pro 2 studenty 500kč, 3 studenti 600kč

Místo lekce by bylo v Židenicích anebo procházka v Mariánském Údolí.

Individuálka 380kč, Skype 330kč.

Gramatiku (přičemž se ji snažím zjednodušit jak jen to jde) a slovní zásobu konkrétních témat probereme kdykoliv je potřeba (velmi tomu napomáhají učebnice Raymonda Murphyho English Grammar in Use či edice učebnic Oxford Word Skills), nicméně hlavně budeme mluvit. Můžete se ale spolehnout na moji precizní přípravu, a tak lekce nejsou chaotické.


Další ucelené bloky:

- Základní gramatika pro úrovně A0 - A2 zábavným a konverzačním způsobem (projedeme si list TOP 30 nejčastějších chyb)
- Rozvíjení slovní zásoby přídavných jmen z okruhů jako emoce a pocity, popis charakteru člověka, rozšíření slovní zásoby pokročilejších synonym (aneb Stop saying VERY)
- Phrasal Verbs, Idioms a Collocations (aneb jak znít víc native-like)
- Základní vhled do slovní zásoby Business English a Osobního rozvoje
- Komplexní témata jako Health, Relationships, Travelling apod.; kompletní seznam k inspiraci zde:

https://www.facebook.com/Ondrej-Odehnal-2120648681293548/?modal=admin_todo_tour

K oživení mám v zásobě i desítky nevšedních konverzačních her, techniky jako Shadowing či Mirroring, či hraní reálných situací, neboť k čemu nám je dokonalá gramatika, když se pak nevymáčkneme na letišti nebo v restauraci že ano:)

Celkově vzato spojení výuky auditivní, vizuální, a dokonce i pohybové. Možností je tedy i trochu akčnější, zážitková výuka angličtiny ve formě procházek v přírodě či městem, nebo spojení výuky s jinými aktivitami (např. vaření, návštěva muzea apod.).

Můžeme pracovat i na výslovnosti, a tím předejít nedorozuměním v konverzaci. Už žádná Czenglish :). Zadání různých úkolů na doma a doporučení zajímavých materiálů k samostudiu je samozřejmostí. Na svém Youtube kanálu a Facebook profilu sdílím desítky mnou pečlivě vybraných videí, která vždy skvěle doplní probíranou látku, téma či slovní zásobu.

I když si nejste naprosto jisti s výslovností či správnou gramatikou, nejlepším způsobem jak se zlepšit je aktivně poslouchat, a poté opravdu mluvit, protože to je to nejdůležitější pro zlepšení se v cizím jazyce. Pouze s učebnicí v ruce se nenaučil mluvit zatím asi nikdo. Nebudu Váš učitel, ale spíš pomocník na cestě k nalezení většího klidu a pohody při mluvení touto dnes již zásadní řečí.


Něco málo organizačního:

- nabízím úvodní setkání zdarma, při kterém uvidíte, zdali Vám styl vyhovuje; pokud ano můžete si předplatit pro začátek 3 lekce
- věřím v dlouhodobou, aktivní spolupráci a vzájemné respektování časových možností
- v ideálním případě se prosím zkusme držet domluveného termínu (neustále změny dělají chaos v rozvrhu nejen mě, ale i všem ostatním)

Držme se tedy dvou zásad:
1) lekce se fakturuje při (opakovaném) zrušení méně než 24 hodin předem (již není možnost přehodit rozvrh)
2) pokud ve výjimečných případech budu rušit já méně než 24 hodin předem, následující lekce bude zdarma

Je to jediná možnost jak udržet fér a profesionální vztah.

Děkuji za pochopení!Reference

Dobrý den, Ondra je velice sympatický, zkušený učitel. Jeho způsob učení je zábavný a přitom velice přínosný. Vyhovuje mi i alternativni způsob výuky například v podobě vycházek a učení v přírodě. Pečlivě vše vysvětlí a nemá problém i několikrát 😀. Na 100% souhlasím se všemi předchozími pozitivními recenzemi a jednoznačně jako učitele i jako člověka doporučuji.

Jana H. - 15. 8. 2019

Hodiny s Ondrou velmi přínosné i přes skype. Vše důkladně vysvětlí i opakovaně člověka namotivuje a ocení. Nema problém se přizpůsobit nebo dohodnout náhradní termín výuky. Pokud vahate není co řešit vřelé doporučuji.

Martin R. - 1. 7. 2019

Dobrý den, Angličtina s Ondrou je fakt paráda. Vše vysvětlí (i opakovaně), hodiny jsou zábavné. Ale hlavně podporuje, oceňuje, chválí což je velmi motivační k dalšímu učení. S angličtinou jsem začala jako věčný začátečník a po návštěvě USA jsem se už jako začátečník necítila 😀. Moc děkuji a pokračuji dále. I když se mě někdy fakt nechce tak je to pak super 😀 Eva H.

Eva H. - 23. 4. 2019

Hodiny s Ondřejem jsou velmi přínosné - skvěle dokáže vysvětlit gramatiku, vybírá zajímavá konverzační témata a podává angličtinu velmi příjemným, přátelským způsobem. Také je s ním výborná domluva, snaží se vyjít vstříc, i když mé časové možnosti nejsou vždy ideální :). Vřele doporučuji!

Pavlína P. - 28. 3. 2019

Pokud stejně jako já nesnášíte klasickou výuku AJ v lavicích a vybudovali jste si tak k učení cizího jazyka odpor, určitě dejte šanci Ondrovi, který vás přesvědčí, že učit se anglicky může být i zábava, která časem přeroste ve váš live style a ne k protivnému drilování slovíček, doplňování v učebnicích, atd. však to všichni ze školních lavic známe... Díky Ondrovi jsem angličtině přišel na chuť a konečně pochopil rozlišování časů a značně zdokonalil Business English. Díky moc Ondro.

Tomáš H. - 1. 12. 2018

S radostí se podělíme o naše zážitky při učení angličtiny s Ondrou. Konečně jsme neměli ten pocit jako bývá při učení ve škole. Naše hodiny byly spojeny s procházkou v přírodě a tak vše - i naše konverzace- plynuly přirozeně. I když jsme byli občas z práce unavení, jeho hodiny nás osvěžily a dostaly zase do dobré nálady. Ondra následuje motto, které propagoval už Jan Amos Komenský " Škola hrou", a tak si člověk na příkladech lépe pamatuje. Moc děkujeme, že jsme se mohli potkat, velmi nás obohatil a moc se těšíme, že budeme v našich "anglických" procházkách pokračovat. Zuzana a Mirek a Joy

Zuzana O. - 22. 9. 2018

S výukou jsem byl velmi spokojen. Ondřej je sympatický, spolehlivý a na hodinu vždy dobře připravený. Je ochotný se přizpůsobit vašim potřebám a zaměřit výuku tak, aby došlo ke zlepšení v tom, co je vaše největší slabina. V mém případě to bylo porozumění rodilým mluvčím. Velmi jsem ocenil konverzaci na různorodá témata i poslech videí s vysvětlujícím výkladem.

Petr K. - 3. 4. 2018

Ondra je nejen skvělý učitel, ale i naprostý pohodář, takže ze mě po první hodině opadl strach a stud cokoliv říct. Hodiny má vždy připravené, nejede podle zajetých školních vzorů, ale plně se přizpůsobil mým potřebám a požadavkům. I když jsem měla kolikrát pocit, že jsem během hodiny nemožná, Ondra to nedal nijak znát a naopak mě namotivoval tak, že jsem měla chuť se zdokonalovat i mimo naše lekce. Oceňuji také jeho smysl pro humor a neuvěřitelnou pohotovost, díky čemuž jsme si spolu sedli i lidsky a hodiny tak probíhaly v naprosto přátelském módu. Ondru jsem si našla na základě zde přečtených referencí, tak snad i ta moje pomůže někomu s výběrem. Rozhodně doporučuji.

Lucie P. - 16. 3. 2018

Vše je tu už krásně řečeno v předešlých referencích. Jen potvrzuji, že je to pravda a vřele doporučuji!

Alena B. - 12. 3. 2018

Ondra je dobrý učitel, má skvělou angličtinu a lekce s ním jsou zábava. Dobře se s ním rozvíjí konverzace na různá témata, přičemž se neváhá přizpůsobit vašim zájmům. V rámci přípravy na další lekci zásobuje studenta zajímavými videi k poslechu, na kterých lze stavět následnou konverzaci. Lekce s ním mi pomohli v rozmluvení se a odbourání bloku z dělání chyb. Děkuji a doporučuji!

Lucie V. - 30. 10. 2017

Dobrý den, Ondřej je opravdový sympaťak. Je inteligentní a má dobrý smysl pro humor. Jeho znalost anglického jazyka je opravdu excelentní a je slyšet, že strávil nějaký čas v anglicky mluvící zemi. Jako rodilý mluvčí ze Spojených Států mohu konstatovat jeho výborné zvládnutí angličtiny a mohu ho bez obav doporučit. Mimochodem moc šikovně mě vysvětlí českou gramatiku.

David C. - 15. 9. 2017

Ondřej je sympatický, dá se s ním hovořit o mnoha různých tématech, pomůže Vám s konverzací i když to jde ze začátku velmi pomalu, postupně se rozmluvíte. Doporučuji.

Olga Ž. - 7. 9. 2017


Kontaktní formulářNapsat referenci