Ed G.

Ed Garcia
Účet ověřený:
anglický jazyk
Skype, 120 00
Doučuje i přes skype / internet
350Kč - 360Kč za 60 minut
dopoledne, po obědě, večer, víkend,
100% zodpovězených zpráv
19h průměrná rýchlost odpovědi

Můj rodný jazyk je angličtina a nabízím lekce angličtiny přes skype.. Žil jsem pět let v České republice, kde jsem učil angličtinu a zároveň jsem se i učil česky.

I am a native US English instructor with 20 years of experience. I lived in the Czech Republic 5 years where I taught English and studied Czech. If you choose to study with me, you will get both 1) a native English speaker 2) an English instructor that knows Czech.

How can I help you?
Conversation Lessons: If you prefer to practice speaking, I can provide a 100% English session. As you speak, I will write/type corrections and suggestions in the Skype chat. To help you with pronunciation, I will also repeat any expressions you need to hear. In this way, you will not only speak, but also read and listen to native English during your lessons. We can speak about any subjects that are helpful to you, both general and work/business topics.

Structured Lessons: If you need help improving specific aspects of the English language, I can help you prepare a targeted(specific) study plan. I provide a free online English test that will help us identify what you need to work on. We can review the test results together and organize your personalized study plan. Everything will always be done in English with helpful corrections & suggestion.

Special Offer:
30 minutes: 12usd* (260czk)
45 minutes: 16usd*(360czk)
*Payment must be via paypal.com in USD.
Contact me to schedule your first lesson.Reference

Učím se s Edem více než rok a výsledky jsou pro mě neuvěřitelné. Dlouhá léta jsem bojovala s klasickými kurzy naprosto bez výsledků, a tak jsem hledala něco jiného. Potřebovala jsem najít člověka, který mě nebude znervózňovat, bude mít příjemný hlas a budeme mě korigovat laskavým způsobem. Po 4 měsících pokusů s různými lektory jsem potkala Eda. Žádná gramatická cvičení a učení slovíček. Učí mě myslet a vyjadřovat se jednoduše a efektivně. Všechny gramatické jevy a fráze mi současně píše, takže se vše učím v kontextu. Dodává mi odvahu nebát se mluvit a hlavním přínosem je, že i s rodilým mluvčím můžu komunikovat česky!

Kateřina C. - 4. 12. 2017


Kontaktní formulář


Napsat referenci