Naučím vás praktickou informační sebeobranu proti propagandě a dezinformacím v médiíchLukas D.

Lukas D.
Účet ověřený:
mediální gramotnost, kritické myšlení, společenské vědy, politologie, angličtina - konverzace
Uherské Hradiště
Doučuje i přes skype / internet
200Kč - 300Kč za 60 minut
dopoledne, po obědě, večer, víkend
dochází za studenty
doučuje i skupiny

Jestli máte pocit, že jste zavaleni tunou informací a ke každé z nich vám deset různých lidí nabízí deset různých vysvětlení, a vám nestačí si jednoduše vybrat to, které se vám nejvíc líbí, ale hledáte nějaký pevný bod, dle kterého určit, co je pravda, tak máme nejméně jednu věc společnou.

Také jsem dlouho tápal a nevěděl, podle čeho se rozhodovat objektivně a jestli je to vůbec možné. Můžu vás ujistit, že to možné je a existuje hned několik metod, které se dají uplatnit pro lepší orientaci v naší informační době. Patří mezi ně například Mediální gramotnost, Kritické myšlení nebo Vědecká gramotnost.

Uznávám, podle názvů to může vypadat jako spousta žargonu, případně jako akademické žvásty, ale těm se v mých lekcích cíleně vyhýbám a soustředím se na praktické využití a na konkrétní příklady ze života.

Přistáli lidé opravdu na Měsíci? Přistáli mimozemšťané na Zemi? Kdo sestřelil let MH17? Co jsou zač chemtrails? Je Donald Trump zachráncem lidstva? Řídí George Soros migraci a Bill Gates očkování?

Nechystám se vám na tyto otázky dát odpovědi. Co vám ale můžu slíbit je, že vás vybavím k tomu, abyste si dokázali uspokojivě odpovědět vy sami. Slovy klasika: Není důležité, co si člověk myslí, ale jak myslí.

...

Formální vzdělání a zkušenosti: Odmaturoval jsem na Lyceu Obchodní Akademie v Uherském Hradišti. Na vysoké školě jsem studoval obor Mezinárodní vztahy a politologie na London Met a poté Bezpečnostní studia na UK v Praze. Dlouhá léta jsem žil v Londýně, kde jsem pracoval v knihupectví. Dále mám za sebou půlroční stáž v redakci Deníku N.Kontaktní formulář