"Užívat si proces učení je nutnou a postačující podmínkou pro úspěch"Martin S.

Martin S.
Účet ověřený:
matematika, fyzika - zš, fyzika - sš, příprava na maturitu, připrava na přijímací zkoušky (matematika)
Doučuje i přes skype / internet
249Kč - 250Kč za 60 minut
100% zodpovězených zpráv
1h průměrná rychlost odpovědi

UMÍM ČÍST MYŠLENKY (?)
Zkusím to. Myslete si, prosím, číslo od 1 do 21. Vynásobte ho dvěma, pak přičtěte 6, výsledek vydělte 2 a nakonec odečtěte to číslo, které jste si původně mysleli. I přes obrovskou vzdálenost mezi námi jsem schopen uhádnout, že Vám vyšlo číslo ... 3. Mám pravdu?

PROČ LIDÉ NESNÁŠÍ MATIKU?
Jeden z principiálních důvodů, proč mají lidé potíže se nadchnout pro matiku, je, že taková hra na střední škole obvykle vypadá takto: Upravte a určete podmínky výrazu (2x+6)/2 – x. "Super!"
Abstrakce v matice má sloužit k řešení složitějších problémů, a ne vše ještě více zatemnit. Bohužel spousta lidí se kvůli této abstrakci někde na svě cestě ztratí (obvykle ve chvíli, kdy se začnou objevovat v matice "písmenka") a pak bloudí v této tmě celou střední (a pak i na vejšce).

JAK Z TOHO VEN?
Proto učím matiku (fyziku) tak, abyste pochopili tyto principy v souvislosti s konkrétními reálnými situacemi, se kterými si dané téma můžete spojit a lépe nad ním uvažovat. Pochopení těchto principů Vám dá to nejcennější: jistotu v tom, co děláte a co si můžete dovolit udělat a co ne. Navíc tyto principy jsou pak již stejné napříč ZŠ-SŠ-VŠ, takže z 10 témat se stane 1 princip aplikovaný na 10 situací. Jinými slovy, z hesla "V matice na sebe věci navazují" udělat výhodu a nikoli nevýhodu.

KDO JSEM?
Jmenuji se Martin Strnad, je mi 23 let. Studuji matematiku na Matfyzu, hlavně proto, že mě to baví, ale ještě více mě těší, když můžu jiným lidem pomoci najít cestu k tomu, aby je matika také bavila.

Co se týče VŠ MAT, tak samozřejmě pokrývám základní témata, ale není problém se po osobní domluvě dohodnout i na pokročilejších tématech, stačí napsat.Kontaktní formulář