Martin S.

Martin Sandtner
Účet ověřený:
 anglický jazyk, business English, komunikační dovednosti v praxi, presentation skills, training for job interviews, life coaching
  Praha
  450Kč - 650Kč za 60 minut
  dopoledne, po obědě, večer,
  dochází za studenty
  doučuje i skupiny
  90% zodpovězených zpráv
  12h průměrná rýchlost odpovědi

English native speaker – language and communication coach with 11-year experience.
I train professionals in communication (business and casual), presentation skills and public speaking. My coaching includes preparing for job interviews, language certificates, supporting teams and their leaders through constructive conversations, and teaching the language as a tool for self-improvement.Reference

Martin je neuvěřitelně pozitivní a hlavně schopný učitel, který ví, jak učit zábavně. Mohu jen doporučit!

Gala K. - 26.01.2017

Martin gave us conversation lessons. The lessons with him were allway great fun.Thanks to him I expanse my vocabulary significantly, and I began to speak more fluently.

Roman R. - 15.09.2016

Martin je skvělý učitel. Baví mě na něm, že se s ním mohu bavit o čemkoli a vždy je to pro mě zajímavá diskuse! Doporučuji!

Michal S. - 07.09.2016

I have had Martin as a teacher paid by a company I worked for. I have to say I really enjoyed concept when I chose topics from TED talks and then we thoroughly discussed it as well as contained vocabulary and grammar. This way you can learn English effectively from context.

Štěpán Š. - 03.04.2016

Martin je dobrý učitel, už jsem měl pár učitelů AJ, ale Martin má úplně jiné způsoby učení, které mi vyhovují (mimo-technické pomůcky aj.). Ze začátku mi prošly nějaké chyby, ale teď už je to jiné neodpustí a musím přijít na správný vzor/čas slovíčka (dobře pro mě). Hodina AJ je zábavná a není to jenom o tom pořád něco drtit (i když po hodině jsem jak přejetý válcem), ale je to taky o zábavě a jak se k tomu člověk postaví.

Dan U. - 20.01.2016

I have been Martin´s student since 2012 and I want to be for a long time. If you need help with preparing for an interview, exams or only for your need to study English, Martin is the best choice. He has a lot of skills with teaching and he has still good mood and a lot of energy. He has individual approach with his students, he is very patient and responsible. I have only good experience in cooperation with Martin, so I can recommend him.

Martina A. - 29.10.2015

I have some experience from previous language schools. From my opinion Martin is a perfect English teacher. He is full of positive energy and good mood. He thinks ahead. He is inspirative for his students. English lessons with Martin are entertaining and he tries to customize to needs of everyone individually. If you have a real interest to learn English I give you my recommendation :)

Gabika S. - 23.10.2015

Po niekoľkých rokoch na materskej dovolenke som cítila potrebu opäť sa dostať do formy s mojou angličtinou. Martin je človek, ktorý mi v tom veľmi pomohol. Po úvodnej hodine presne zhodnotil úroveň mojích znalostí a podľa toho prispôsobil ďalší priebeh lekcií. Počas našej už niekoľko mesačnej spolupráce sme prebrali mnoho tém, zdokonalila som si svoju slovnú zásobu a čo je najdôležitejšie, zlepšila som hlavne svoje konverzačné schopnosti. Martin je veľmi trpezlivý, zodpovedný, vždy všetko zrozumiteľne vysvetlí, veľmi flexibilne reaguje na potreby klienta (oblasť, ktorú je potrebné zdokonaliť). Po 1 – to – 1 stretnutiach sme prešli na skype lekcie, ktoré môžem vrelo odporučiť. Teraz môžem hrdo povedať, že Martin už patrí do okruhu mojich priateľov.

Gabriela B. - 21.10.2015

Martin je velice dobrý učitel s empatickým a moderním přístupem k učení. Na jeho hodiny se vždy těším, jsou plné zajímavé konverzace a motivace k lepším výsledkům. Hodina a půl angličtiny s Martinem, mi dokáže změnit myšlení v Angličtině na další dva dny!!! A TO MĚ BAVÍ!:)

Lucie Č. - 19.10.2015


Fotky a certifikátyKontaktní formulář


Napsat referenci