Martin S.

Martin S.

Přijímá nové studenty

Martin S.

Přijímá nové studenty

Nadšený doučovatel matematiky

  • -
Cena Od 400 Kč/hod
Doučuje předměty:

Popis

O MNĚ:
Jsem student 2. ročníku navazujícího magisterského studia na Matfyzu, obor Pravděpodobnost, matematická statistika a ekonometrie. Učit matiku mě vždy bavilo, jednak proto, že jsem si ji sám na gymplu zamiloval, a jednak pro ten hřejivý pocit, když někomu můžu pomoct zbavit se toho až úzkostlivého strachu z tohoto předmětu.

CO DOUČUJI:
● matematiku ZŠ a SŠ (včetně přípravy na příjmačky či maturitu)
● základy VŠ matematiky, t.j. matematická analýza (kalkulus), lineární algebra, statistika a pravděpodobnost
● po individuální dohodě i některé partie pokročilé VŠ matematiky
● fyziku ZŠ, SŠ, po dohodě i mechaniku na VŠ úrovni

KDE DOUČUJI:
● v Praze
● na Dobříši
● online (Zoom, ...)

NAUČIT SE MATIKU VČAS SE VYPLATÍ:
Jedna z nevýhod matiky je, že v ní (s trochou nadsázky) vše souvisí se vším. Člověk se ještě může naučit nazpaměť nějaký ten postup pro konkrétní téma, aby napsal test, ale bez hlubšího pochopení snadno zapomene a má velké těžkosti s navazujícími tématy.
Tuto nevýhodu lze paradoxně proměnit v jednu z největších výhod matematiky: jakmile jednou důkladně pochopíte a ovládnete určité téma (např. úpravu výrazů), využíváte toho po celou dobu na SŠ a pak i na VŠ, spousta věcí se pak rázem stane jednodušší, nezačíná se vždy znova od nuly.

MATEMATIKA JE KRÁSNÁ:
Dovolte mi Vám předvést krátké jednoduché telapatické kouzlo: myslete si, prosím, číslo od 1 do 10. Toto číslo vynásobte 2, přičtětě 6, výsledek vydělte číslem 2, dále odečtětě číslo, které jste si mysleli na úplném začátku, a nakonec přičtětě 7. Na výsledné číslo intenzivně myslete.
Ani nevíte, jak silné pouto Vás pojí k něčemu takovému, jako je MATEMATIKA, právě totiž myslíte na počet písmen tohoto slova. 😉
Problém je, že stejné kouzlo na SŠ by znělo nějak takto: upravte a určete podmínky výrazu (2x+6)/2 + 7 ...


P.S. Nadpis k mému profilu je parafrází charakteristického pozdravu dnes již legendárního nadšeného učitele angličtiny z Brna, Broni Sobotky. 🙂 Pokud se chcete zlepšit v angličtině, tak mohu jen doporučit. 👍

Typy lekcí

Standardní lekce

400 Kč / 55 min.