Proč zahodit strach, že neumíme mluvit dobře anglicky  a raději začít prostě mluvit?

Proč zahodit strach, že neumíme mluvit dobře anglicky a raději začít prostě mluvit?

Publikováno: 19. 11. 2019

Jazyky nám nabízí úžasnou variaci aktivit, za pomocí kterých se dají jazyky efektivně naučit. Přece jen se chceme naučit komunikovat v cizím jazyce.

Ale je škoda, že většina učitelů ve školách preferuje méně kreativní způsoby výuky. Určitě si všichni pamatujeme věty typu: “Otevřeme si učebnici na straně 31 vyplníme si cvičení...”

Hlavním problémem je zastaralost způsobu, jakým se jazyky učíme a jak vnímáme proces učení.

Je nutné abychom sedeli v lavici a uměli jen vyplnit cvičení na test?

Je potřeba říct 100% všechno správně? A není důležitější umět si objednat kávu než správně vyplnit vyplnit cvičení 6?

V hodinách angličtiny bychom se měli naučit zejména nebát se dělat chyby a překonat ten hroznyý pocit, že pokud se spleteme, tak se znemožníme.

Představme si totiž situaci, kdy jsme na dovolené a rádi bychom si objednali kávu. Většina z nás začne uvažovat, jak vlastně servírku oslovit, formálně či neformálně....

no a než vymyslíme, jak správně říct, že si dáme kávu tak už je servírka ta tam. To se pak člověk cítí tak trochu bezradně.

Ale jak se k takovému problému postavit?

Co takhle začít méně vyplňovat cvičení a více povídat. Nebo proč si neudělat exkurzi po městě v angličtině, připravit si zajímavosti a poznatky o historii. Čím více je student aktivní, sám přichází na řešení a odpovědi, vyhledává si slovní zásobu, kterou potřebuje,

tím více se toho naučí a zapamatuje. Protože je třeba se nebát udělat chybu. Tak zahoďme našeho kostli vce ze skříně a konečně začneme! Zábavně a přátelsky... :)