Představujeme nový referenční systém na doučuji.eu

Představujeme nový referenční systém na doučuji.eu

Publikováno: 3. 9. 2020 Autor: Juraj S.

Těší nás, že Vám můžeme představit nový referenční systém na doučuji.eu, který prochází první výraznou změnou od roku 2012, kdy portál vznikl.


Proč se referenční systém mění?

Slovenský portál doučma.sk se rozrostl za hranice a aktuálně je na meet'n'learn platformách v různých zemích více než 40 000 registrovaných doučovatelů. V našem týmu proto musíme reagovat na náměty na zlepšení, které od uživatelů dostáváme.

Nejdůležitější pilíře, na kterých náš portál stavíme jsou:

  • transparentnost
  • kvalita

Ve starém referenčním systému nebylo možné ověřit pravost hodnocení.

Mohlo se proto snadno stát, že někdo zlomyslný napsal negativní komentář o doučovateli, i když s ním přes portál nikdy nespolupracoval.

Doučovatel neměl šanci se vůči negativnímu hodnocení bránit a mohl se pouze dožadovat, abychom jako provozovatelé portálu referenci stáhli.

V žádném případě jsme se ale nechtěli stavět do pozice soudce a začít "vyšetřovat" obě strany, kdo má pravdu, a vynášet rozsudky.

Podobné případy se bohužel stávaly i v případech pozitivních hodnocení. Referenční systém bylo poměrně jednoduché zneužít a pod různými falešnými účty mohl doučovatel získat podvodem pozitivní reference.

Co se mění?

V novém systému budeme dělit reference na dvě skupiny:

  • ověřené
  • neověřené

Ověřené reference

Jsou takové, ke kterým je navázána platba za lekci přímo přes doučuji.eu. Platbu považujeme za jediný možný způsob, jak referenci ověřit.

Student může zadat hodnocení lekce po každé hodině v podobě hvězdiček, z kterého se následně zprůměruje finální hodnota.

Samotnou hodinu mohou obě strany ohodnotit i slovně. Tuto zprávu uvidí mezi sebou pouze student a doučovatel.

Pouze ověřené reference se v profilu zobrazují spolu s hvězdičkami. 


Neověřené reference

Doučovatel může stále pozvat své kontakty nebo vlastní studenty k tomu, aby mu na profilu napsali hodnocení. Ta se však zobrazí v světlejším fontu a bez hvězdiček až do doby, než student a doučovatel provedou platbu za hodinu přes doučuji.eu.


Odpovídání na reference

Každý doučovatel má možnost napsat odpověď ke každému hodnocení, ať už ve formě poděkování nebo komentáře.