Studium v angličtině

Studium v angličtině

Publikováno: 7. 10. 2021 Autor: Sára M.

Studium v angličtině?

Studium v angličtině může působit děsivě -- "Vždyť učení je těžké i v češtině, natož v cizím jazyce!" Ale učit se v angličtině je ve finále mnohem mnohem jednodušší, než se zdá. Ať už se bavíme jednoduše o studiu v angličtině, nebo dokonce o studiu v cizině, nebojte se tyto možnosti zvážit při výběru vysokých škol.

Angličtina je světová

Studium v angličtině je výhodou, neboť získané vědomosti dokážete vyjádřit tak, že je pochopí téměř každý - ať už díky univerzálnosti, nebo kvůli tomu, že anglické názvy vychází ze souvislostí, které může být komplikované vyjádřit v češtině. Díky této skutečnosti bude také mnohem snažší vyhledávat informace v angličtině, neboť existuje podstatně více výzkumů v anglickém jazyce, než v češtině. Pro mnoho akademických učebnic a článků ani neexistuje český překlad, což může představovat obtížnost pro někoho, kdo se s angličtinou v akademických kruzích nesetkává každý den.

Kromě toho, studium v angličtině znamená, že se jedinec bude s angličtinou setkávat téměř každý den - každý den bude nucen ke konverzacím v angličtině, k vyhledávání informací v angličtině a ke psaní esejí a výzkumů v angličtině. To si bere za výsledek, že se pro studenta angličtina stane až "druhou češtinou" a bude velmi přirozené tímto jazykem mluvit. To se může hodit nejen ambiciózním studentům, kteří plánují své výzkumy publikovat do světových publikací, ale i těm, kteří prostě a jednoduše chtějí cestovat, či obchodovat se zahraničními firmami.

Cizina? Proč ne?

Tyto pravidla platí i na studium v cizině, které je podstatně děsivější, ať už kvůli cizímu jazyku, cizí kultuře, či vzdálenosti od rodiny. Kdo je však dost odvážný na to, aby tyto strašidla pokořil, objeví, že stejně jako studium v angličtině, studium v angličtině a v cizině nabízí mnoho výhod. Mezi tyto výhody patří například akademické kontakty mimo rodnou zemi, které mohou zajišťovat větší prestiž, nebo i rychlejší osamostatnění. Vybrat si školu v cizině může být obtížně, proto je také výhodné na českých školách využít možnosti Erasmu, či výměnných pobytů na středních školách./p>