Mí tři králové zdvojených pismen (v angličtině)

Mí tři králové zdvojených pismen (v angličtině)

Publikováno: 29. 8. 2022 Autor: Martin R.

Anglická slova mívají relativně často jedno, někdy dokonce dvě písmena zdvojená. Například: "happy, summer, winner, thrilling, success..." Ovlivňuje to výslovnost těchto slov.

Existují ale i slova se třemi zdvojenými písmeny, a některá z nich se i relativně často používají. Nejzajímavější z nich mi připadá slovo "bookkeeper" - "účetní", které má tři zdvojená písmena v řadě za sebou. (dvě "O", dvě "K" a dvě "E"). Z tohoto slova je navíc odvozen ještě jeden extrémní rekordman: "subbookkeeper" tedy "podúčetní" - se čtyřmi zdvojenými písmeny. Moc ho ale v anglických textech nevídám :-)

Další slovo prošpikované zdvojenými písmeny, které často upoutává moji pozornost je příslovce "successfully" - "úspěšně". Jelikož se toto slovo používá relativně často, může být výhodné si pamatovat, že má dvě "C", dvě "S" a dvě "L".Ovšem přídavné jméno "successful" - "úspěšný" má již jen zdvojené "C" a "S", zatímco "L" zůstává jen jedno, což se někomu plete.

A třetím "králem" zdvojených písmen, které často vídávám v textech (asi protože mám rád Marka Twaina :o), je název řeky (a vlastně i státu) "Mississippi". Kromě prvního M jsou všechny ostatní souhlásky v tomto slově zdvojené.