Joe

Joe

Přijímá nové studenty

Joe

Přijímá nové studenty

Rodilý učitel anglického jazyka z Irska žijící a pracující v Táboře, Česká republika.

  • Doučuje také online
  • Od  300 Kč
Cena Od 300 Kč
Doučuje předměty:

Popis

---Český překlad níže---

Hi my name is Joe, I am from Ireland but now I live and work in the Czech Republic. I have worked with many students online helping them with their exams (Cambridge, IELTS etc.) or just general conversation practice.

I have worked in Portugal and Brazil as an English teacher also prior to coming here. I can also speak Spanish and Portuguese.

Unfortunately I do not speak any Czech (yet!) but if you have any doubts we can use a translator during our lessons. The goal is to make the learning environment as comfortable as possible so you can gain more confidence in speaking English.

--------------------------------------------------------------------------

Ahoj, jmenuji se Joe, pocházím z Irska, ale nyní žiji a pracuji v České republice. Pracoval jsem s mnoha studenty online a pomáhal jim se zkouškami (Cambridge, IELTS atd.) nebo jen s obecným procvičováním konverzace.

Před příchodem sem jsem pracoval také v Portugalsku a Brazílii jako učitel angličtiny. Mluvím také španělsky a portugalsky.

Bohužel neumím česky (zatím!), ale v případě jakýchkoli pochybností můžeme během výuky využít překladatele. Cílem je vytvořit co nejpohodlnější prostředí pro výuku, abyste získali větší jistotu při mluvení anglicky.

Translated with DeepL

Typy lekcí

Trial lesson

We will discuss your goals and what you would like to focus on in your lessons.

150 Kč / 20 min.
English Conversation

You can choose the topic or I can if you wish. We can discuss anything and everything and I will correct your mistakes during and after the

500 Kč / 45 min.
English Conversation

You can choose the topic or I can if you wish. We can discuss anything and everything and I will correct your mistakes during and after the lesson.

300 Kč / 20 min.
English Grammar

We will go in depth on English grammar.

600 Kč / 45 min.

Fotky a certifikáty