5 důvodů, proč se naučit dobře anglicky

5 důvodů, proč se naučit dobře anglicky

Published on: 29. 9. 2022 Author: Erik P.

V dnešním světě je angličtina naprosto nepostradatelná. Objevuje se ve škole, zaměstnání, když cestujeme, nebo když koukáme na filmy. V tomto krátkém článku nastiňuju 5 důvodů, proč je dnes nezbytné angličtinu ovládat.


1) Univerzálnost

V minulosti byla univerzálním jazykem Evropy latina, dnes tento status přebrala angličtina. Pokud tedy chceme komunikovat napříč Evropou a celým světem, není univerzálnějšího jazyka než právě angličtina.  Podle odhadů je schopno domluvit se jí kolem 1,5 miliardy lidí.

2) Zaměstnání

Pro velké množství zaměstnání je dnes angličtina jedním ze základních požadavků. Čím lepší úroveň, tím lepší uplatnění.

3) Studium

Řada zahraničních univerzit po celé Evropě nabízí studijní programy v anglickém jazyce. Pokud bychom chtěli například studovat diplomacii v Itálii, bude angličtina základním vyučovacím jazykem. Já osobně jsem v Itálii studoval magisterský program "World Politics", mí učitelé byli z Anglie, Francie i Itálie. Můžu potvrdit, že bez společného jazyka bychom se těžko domluvili ;) 

4) Zábava

Koukat na filmy v anglickém originále je úplně jiný zážitek (stejně tak čtení knih). Kromě toho je zde však svět internetu a sociálních sítí, kde narazíme na řadu zajímavých názorů, poznatků a návodů. Bez dostatečné jazykové úrovně k těmto zdrojům nebudeme mít přístup. Dle statistik je 52 % webových stránek na celém světě v anglickém jazyce. To je polovina internetu!

5) Cestování

Jak jsem zmiňoval výše, anglicky mluví téměř 1,5 miliardy lidí. Pokud tedy rádi cestujeme, můžeme si ušetřit hodně stresu a nervů. Ať už potřebujeme komunikovat na letišti, půjčit si auto, reklamovat pokoj na hotelu, či koupit si kávu. Zejména v zemích, kde lokální jazyk používá jiný typ abecedy, nám angličtina vše usnadní.