study questions

Studijní otázky

Rychlá pomoc s domácím úkolem
nebo
Anonymní autor

Jaderná fyzika

Dobrý den, mohl by mi prosím někdo pomoct vypočítat a vysvětlit tento příklad? Děkuji moc. Radionuklid stříbra má poločas přeměny 20 min. Jaká část radionuklidu se přemění za 1 hodinu a za 2 hodiny?

Anonymní autor

Matematika

Dobrý den, poprosím o pomoc s výpočtem příkladů na kontrolní test. Některé příklady již mám, ale budu ráda za možnost kontroly.

Anonymní autor

Slovní úloha

V supermarketu v oddělení zeleniny prodávají dva druhy salátu. Volný salát stojí o 6,- více na kilogram než balený salát v ceně 8,- za kilogram. Zásobování dovedlo 60 kg salátu za celkovou částku 690,-. Kolik korun stál 1 kg volného salátu a kolik korun stálo 1 kg baleného salátu?

Anonymní autor

Funkce

Dobrý den, prosím o pomoc s následujícím příkladem. Pro která XeR nabývá funkce g:y=x2-12x+20 kladných hodnot?

Anonymní autor

Jaderná fyzika

Dobrý den, prosím o pomoc a o vysvětlení. Děkuji! Foton s energií 15,5 eV byl pohlcen atomem vodíku v základním stavu n=1 a způsobil jeho ionizaci. Určete rychlost elektronu při opuštění atomu.

Anonymní autor

Magneticke pole

Hezky den, mohl by mi nekdo pomoct, vypocitat tyto priklady, prosim, predem diky.

Anonymní autor

Lineární funkce

Letadlo má v nádrži 3 000 litrů paliva. Na každý kilometr letu spotřebuje 2,5 litru paliva. a) Najděte předpis lineární funkce, která vyjadřuje závislost množství paliva v nádrži na dráze, kterou letadlo uletělo. b) Jak dlouho může letadlo letět, jestliže je jeho rychlosti 500 km/h

Anonymní autor

Lineární funkce

Petrovi se na výletě pokazilo kolo. Má na výběr s dvou možností. 1. Vydat se domů ihned rychlostí 4 km/h. 2. Kolo za hodinu opravit a vydat se domů rychlostí 15 km/h. a) Najděte předpis literární funkce, která vyjadřuje ujeté dráhy na čase pokažení kola pro 1. možnost. b) Najděte předpis lineární…

Eva L.

Peněžní odměny v zaměstnání

Dobrý den, nevím, co z uvedeného náleží k peněžnímu druhu odměny, vyplácené na základě uvážení zaměstnavatele. Výplata za přesčasy, příspěvek na ochranu zdraví nebo prémie. Děkuji.