Lukasz K.

Lukasz Kosowski
Účet ověřený:
 angličtina - konverzace, anglický jazyk - komunikace, anglický jazyk - advanced, anglický jazyk - pokročilý, anglický jazyk - business, angličtina, anglický jazyk, polština, polský jazyk
  Praha
  160Kč - 270Kč za 60 minut
  dopoledne, po obědě, večer, víkend,
  dochází za studenty
  doučuje i skupiny
  33% zodpovězených zpráv
  48h+ průměrná rýchlost odpovědi

Hi guys,

I am an experienced teacher and educator from Poland, with more than 900 hours in the field on my shoulders. Most of those - in English as I have been preparing and running classes and workshops all over Europe.

Recently, I moved to Prague and here I'd like to offer my services as a language tutor.

Should you be interested in polishing your English or Polish, please do not hesitate to contact me at your nearest convenience.

All the best,

LukaszReference

Lukasz was really reliable and honest teacher. Never hesitated to correct me and made sure everything was clear and offered several examples or explanations to be sure I understood everything. His patience is his biggest advantage. With his experience and attitude, English became fun and enjoyable. Because the only language we have in common is English it forced me to use English at every occasion and made learning experience really unique. Now I have no problem to communicate in any situation and I feel comfortable with my language skills.

Alexandra T. - 1. 4. 2017

Lukáš je skvělý lektor s výbornou angličtinou a pozitivním přístupem. Pomohl mi zlepšit konverzaci a rozmluvit se. Vylepšila jsem si díky němu i gramatiku a jsem schopná komunikovat na pokročilejší úrovni. Nyní začínám i se základy polštiny a kdo jiný by mohl pomoci více než rodilý mluvčí. Vřele doporučuji. :)

Michaela Š. - 30. 3. 2017


Kontaktní formulář


Napsat referenci