Otázky

Pomož studentům s jejich otázkami a dotazy a zviditelni tím tvůj profil. Po přihlášení můžeš odpovídat na otázky přímo přes formulář.
Pošli tvoji otázku

Fyzika

Stanislav S.
fyzika

Dobrý deň, pomohol by mi niekto prosím s týmto príkladom z fyziky? Ďakujem Vám veľmi pekne za pomoc 😊 Svetelny lúč dopada zo vzduchu na povrch vody pod uhlom 40°. pod akým uhlom má dopadnúť na povrch skla, aby uhol lomu bol pri dopade svetla na povrch vody a skla rovnaký? index lomu vody je 1,33 a…

Katolická církev

Barbora V.
dějepis

Dobrý den, mohla bych Vás poprosit o vysvětlení tří otázek. Nikde nemohu najít bližší informace o těchto tématech. Mockrát děkuji 1/ Kdo je a kde sídlí patriarcha pravoslavné církve? 2/ Vysvětli pojem predestinace. Od koho pochází? Jak ho chápe katolická církev? 3/ Čím se v přístupech k…

Odpovědi:

Zkuste použít vyhledávání v angličtině.

1) Istanbul
2) Vyhledejte si Predestinaci jako termín v anglické wikipedii
3) Zkuste sama anglicky. Nemusíte umět na vysoké úrovni abyste pochopila o čem se píše. Překladač vám bohatě vystačí k pochopení pointy.

V AJ najdete na internetu desetkrát více informací než v ČJ. Zkuste toho využít. Bude se vám to v životě hodit a dost vám to urychlí práci.

Hodně štěstí.

Domácí ukol- linearní rovnice

Klára H.
matematika - vš

Dobrý den, nevíte někdo postup tohoto příkladu a výsledek? Děkuji

Odpovědi:

Dobrý den, ozvěte se mi a vyřešíme to.

Elektrolýza taveniny fluoridu draselného

Vojtěch S.
chemie - sš

Nevím si rady, s touto otázkou: Které prvky se vylučují při elektrolýza taveniny fluoridu draselného?

Odpovědi:

Jakmile je fluorid draselný ve vodě nebo v tavenině, tak se disocijuje (rozpadne) na draselný kation s kladným nábojem a fluoridový aniont se záporným nábojem. Díky tomu, jaké mají náboje, tak podle toho se budou přibližovat k elektrodám. Katoda je záporně nabitá elektroda, která má na své elektrodě nedostatek elektronů a probíhá zde redukce (TO JE VŽDY!!!). Z těch 2 má přebytek elektronů pouze fluoridový aniont. Bude se oxidovat na plyn.

Anoda je kladně nabitá elektroda, kde vždy probíhá redukce a má dostatek elektronů, tudíž se k ním budou přibližovat kationty, protože ty mají nedostatek elektronů (v našem případě u draselného kationtu mu chybí 1 elektron) a bude se zde redukovat na draslík.

Ještě dodatečná informace k draslíku a obecně k alkalickým kovům. Pokud by elektrolýza probíhala ve vodním roztoku, tak zredukovaný draslík by okamžitě zreagoval s vodou díky tomu, jak je sám o sobě reaktivní, a vznikl by hydroxid draselný. Ale v tomto případě nám na anodě vzniká pouze draslík, nemá jak z žádnou vodou zreagovat.

Doučovanie on-line anglického jazyka

Mal by niekto záujem o doučovanie anglického jazyka, najmä pre ZŠ stupeň alebo dospelí, formou online? jedná sa o zábavné worksheety a aspoň chvíľkové a prodktívne zamestnanie detí. Sadzba 190 KČ na hodinu, 5€ hodina.

Odpovědi:

Dobrý den,
Měl bych také zájem.
kontakt: vojtafarny@gmail.com
S pozdravem
V.Farný

Název bakalářské práce v angličtině

Jana N.
anglický jazyk

Dobrý den, prosím o pomoc s anglickým překladem názvu mé bakalářské práce. Český název: Stylistický rozbor komentářů Davida Klimeše. Nejsem si jistá, jak nejlépe název přeložit, komentářem je myšlen útvar publicistického stylu. Předem moc děkuji!

Odpovědi:

Ano, překlad je v pořádku....Předložka BY je pro určení původce, autora.....

Název bakalářské práce

Jana N.
anglický jazyk

Dobrý den, prosím o pomoc s anglickým překladem názvu mé bakalářské práce. Český název: Stylistický rozbor komentářů Davida Klimeše. Nejsem si jistá, jak název nejlépe přeložit, komentářem je myšlen útvar publicistického stylu. Předem moc děkuji!

Odpovědi:

Ozvite sa mi prosím na môj osobný mail. p.mydlekova@gmail.com

Název bakalářské práce

Jana N.
anglický jazyk

Dobrý den, prosím o pomoc s anglickým překladem názvu mé bakalářské práce. Český název: Stylistický rozbor komentářů Davida Klimeše. Nejsem si jistá, jak název nejlépe přeložit, komentářem je myšlen útvar publicistického stylu. Předem moc děkuji!

Odpovědi:

Stylistic analysis of comments by David Klimeš

Rovnoramenny trojuhelnik ma rameno dlouhe 18mm a zakladnu 22mm. Vypocitejte jeho vysku.

Marzin V.
matematika

Jak se pocita to cviceni? papírový drak je upoután na provaze dlouhém 60m a vznáší se nad místem vzdáleném 12m. V jakém výšce se vznáší.

Odpovědi:

Je to Pythagorova věta o pravoúhlém trojúhelníku. Trojúhelník je na přiloženém obrázku.
V bodě A stojí člověk, který pouští draka. Bod C je drak a bod B je místo, nad kterém se drak vznáší.
Známe stranu b (délka provazu) a stranu c (vzdálenost člověka od místa).
Musíme dopočítat stranu a pomocí Pythagorovy věty.

Fyzika

Julie D.
fyzika - sš

Dobrý den doufám ze mi pomůžete

Odpovědi:

ahojky, tak podle mě jsou odpovědi takové, nejsem fyzik ale snad je to správně.

1) John Dalton, J.J. Thomson, Rutherford, (Bohr)
2) kružnicová trajektorie
3) soubor pravidel, podle kterých se postupně zaplňují elektrony do atomových orbitalů
4) teorie – atomismus, hmotu nelze dělit do nekonečna, neboť na nejnižší úrovni existují dále nedělitelné částice, které označil slovem atomos. Podle této teorie je veškerá hmota složena z různě uspořádaných atomů různého druhu, které jsou nedělitelné, přičemž je nelze vytvářet ani ničit. Navíc se objevuje i myšlenka existence prázdného prostoru, kterým se mohou atomy pohybovat.
5) Erwin Schrödinger
6) Atom se skládá s obalu a jádra. Obal je tvořen určitým počtem záporných elektronů, Jádro je složeno z kladně nabitých protonů a elektricky neutrálních neutronů.
7) proton - hmotnost protonu 1,673 ∙ 10−27 kg
8) (1H - protium (běžný vodík)
2H – deuterium, též označované D
3H – tritium, též označované T
?
Pošli tvoji otázku