Bezplatná pomoc s domácím úkolem

  • zeptej se na otázku
  • získej odpověď za pár minut

Otázky


Pomoz studentům s jejich otázkami a zviditelni tím svůj profil. Po přihlášení můžeš odpovídat na otázky přímo přes formulář.


všechny předměty český jazyk anglický jazyk německý jazyk matematika chemie fyzika

priklady.c.3769

Pane Freigange mockrát děkuji za pomoc

Zobrazit 1 odpověď

Jana P.   |   matematika

Nemáte zač, rád jsem Vám pomohl. :)

Klidný večer,

Michal Freigang

Ha N.   |   český jazyk

1. Hodinu
2.vyučování
3.umytí
4.uvařily
5.kroužek

priklady.c.3769

Jak sestavit vzorec,abych mohla udělat tabulku a graf.bohužel všechny prvni dva nevim jestli mam dobře s ostatnimi si nevim rady

Zobrazit 1 odpověď

Jana P.   |   matematika

Jano, navrhuji Vám se sejít a promluvit si o tom. Mohl bych Vám tu sice napsat kompletní řešení, ale Vám by o nic nedalo..
Každopádně ve zkratce:
Př. 1 - je Vám předpokládám jasné, že obdélník má 4 strany a jeho obsah je definován jako S=a*b. Pokud máte S dané (8cm2), jde o konstantu a abyste docílila stejného obsahu, musíte o to, co přidáte jedné straně, ubrat té druhé. Jde o graf, kde bude přímka, na jednu osu vynesete délku strany a a na druhou délku strany b. Jak najít čtverec je zřejmé, délka strany a = délce strany b.
2 - Ze zadání je zřejmé, že čím déle budete nádrž vypouštět, tím menší výkon čerpadla potřebujete. Stanovte si výchozí bod, tj. 60l/ min a bude mu to trvat 1,5h. Z toho dostanete objem nádrže 90l a následně můžete postupovat stejně jako v př. 1.
3 - Je třeba znát definici Ohmova zákona, i když je vlastně skryta v zadání. U=R*I, v zadání Vám řekli I=U/R. Tj, pokud budu mít konstantní napětí, tak čím více budu zvyšovat odpor, tím menší budu mít protékající proud. Potřebujete zjistit hodnotu napětí, opět z dvou hodnot v zadání a vztahu U=R*I = 300*0,15= 45 V. Z toho vycházejte a pokračujte opět stejně dle předchozích příkladů.
4 - Když se nad otázkou zamyslíte, dojde Vám, že čím menší kolo (čím menší průměr kola) budete mít, tím vícekrát se Vám na dané dráze 50 m otočí. Pak už si jen odvodit, jak je obvod kruhu (O=2*pi*r=pi*d), kdy Vaše rovnice bude vypadat něco ve stylu 50=n*pi*d; získáváte opět 2 proměnné, nepřímou úměrnost a můžete pokračovat dále.
5 - Máte dán výkon P=R*I^2, je jasné, že jde o přímou úměru, kvadraticky rostoucí. Čím větší Vám poteče proud, tím více (dokonce kvadraticky) Vám vzroste výkon. Poradil bych Vám, spočtěte si, od jakých do jakých hodnot Vám může výkon nabývat v závislosti na rozmezí proudů, které máte zadané (jen dosazení do vzorce). Otázky pak při sestavení tabulky již bude velmi snadné zodpovědět, příp. pro vyšší přesnost si dosadíte do vzorce.

Hezký večer a mnoho zdaru, Michal Freigang

Veronika Š.   |   matematika - sš

Zde je řešení první úlohy.

vypočitej

Jak sestavit vzorec,abych mohla udělat tabulku a graf

Zobrazit 1 odpověď

Jana P.   |   matematika

Dobrý den, Jano, o který příklad Vám jde?

Michal Freigang

Kontrola krátkého textu v AJ

Zdravím, pokud by se tady našel nějaký hodný člověk, který by byl ochotný mi zkouknout tento text v AJ, budu moc ráda. Má to být pouze kratičký email na otázku, jaké je pro mě nejlepší místo na světe. Děkuji! The best place in the world I have visited a lot of places around the world, but the…

Zobrazit 4 odpovědi

Denisa V.   |   anglický jazyk

Začátek dobrý, ale po prvním souvětí se hodí: "It is located in..." Poté věta "I am there almost every day and have my own horse there." Bylo by v lepší verzi "I spend almost all of my time there, because I have my own horse there." Poslední rada viz. "big stable, two riding halls, an amazing nature, a good restaurant and a hotel." Tak se nepíší členy.
Jinak dobrá práce ;-)
Jacob

Nhat V.   |   český jazyk

i, i, y, y, y, i, i, i ,i , y, i, i, ý, y, í, ý, í, i, i, y, i, i, y, y, i, y, i, í, y, y, y, i, y, í, i, y, y, i,y, í, y, í, y, i, y

not having

Dobrý den, lze říct "Some people have problem because of not having money?"

Zobrazit 3 odpovědi

Jana P.   |   angličtina

Použít se dá, jen upozorním že před "problem" chybí člen - správně by tedy bylo:

"Some people have a problem because of not having money"
nebo "Some people have problems because of not having money"

Jana P.   |   matematika

Co vypočítat? :)

Slohovka

Dobrý den hledám někoho kdo se zaobírá slohovkami do čj..

Zobrazit 2 odpovědi

Pavel K.   |   český jazyk

Pokud hledáš někoho na korekturu, můžeš mi napsat na alenabezchelbova@gmail.com :)