Finanční trhy

Author's photo
Jan Š.
ekonomie

Máte k dispozici 1000 EUR nebo 1000 USD, měnové kurzy u vašeho brokera jsou USDEUR 0,7813 a EURUSD 1,2783. Spočtěte, zda pro ziskovou měnovou arbitráž při páce 1:100 je výhodnější obchodovat s USD nebo EUR. Náklady 1 transakce činí 10 USD (broker si vezme 10 USD a z jiných měn přepočítává na 10 USD přes aktuální kurzy). Kolik vyděláte (nebo proděláte), pokud obchodujete s uvedenými 1000 EUR 1 standardní lot EUR na uvedenou páku. Kolik vyděláte v USD, pokud byste obchodovali na uvedenou páku a výchozí investice by byla v USD?
Výdělky počítejte v absolutním (nikoliv procentuálním) vyjádření. PS. Nezapomeňte, že první měna je bazická a druhá transakční, neboli ta, ve které probíhá transakce. Na obchodním účtu máte k dispozici 5000 USD a 5000 EUR, poplatky tedy půjdou z dolarové, resp. eurové části účtu, nicméně celkový zisk s nimi musí počítat ať obchodujete v USD nebo v EUR. Výsledky uvádějte v daných měnách - EUR nebo USD. Neuvažujte spread (ten by se mohl aproximovat zdvojnásobením transakčních nákladů).

Zpět na seznam otázek
Pošli tvoji otázku

Doučovatelé předmětu ekonomika

Hledáš doučování předmětu ekonomika? Najdi si správného doučovatele předmětu ekonomika pro doučování online nebo osobně ve tvém okolí.
?
Pošli tvoji otázku