study questions

Studijní otázky

Rychlá pomoc s domácím úkolem
nebo
Anonymní autor

Odpor rezistoru

Lámu si hlavu s výpočtem viz foto. Prosím o pomoc

Anonymní autor

pravděpodobnost

Hezký podvečer, lámu si hlavu nad tímto zadáním. Jaká je pravděpodobnost při hře Bingo (kartička s políčky 5x5), že po prvních pěti vyhrajeme?? Uvažuji, že v Bingu jsou v políčkách pouze jednociferná a dvojciferná čísla, tedy 99 možností. Takže všech možností je 99 nad 25? A pak už moc nevím.

Anonymní autor

Matematika %

Dobrý den,prosím podíváte se mi zda delam spravne postup.Nerozumím jak mam vypočítat další když je tam deset číslo Děkuju moc za pomoc

Kateřina H.

Hledám doučování z Něměckého jazyka

Dobrý den, hledám doučování z německého jazyka. Jsem úplný začátečník a německý jazyk potřebuji k mé práci. Preferuji spíše online výuku z důvodu že mám doma miminko. Ale občasné osobní vyučování také nevadí. Hledám spíše dlouhodobou spolupráci. Děkuji za nabídky. (Karlovy Vary, Ostrov, Potůčky)

Anonymní autor

Konstrukce trojúhelníku

Dobrý den potřeboval pomoci jak udělat konstrukci trojúhelníku: Sestrojte ΔABC je-li dáno: a+c=8cm, b=4cm, α= 45°. Děkuji za odpovědi.

Anonymní autor

Matematika

Zmenšení původního základu o počet procent .Urči původní základ 375 25% Nevím si rady s postupem děkuju moc

Lucie K.

matematika

Dobrý den, mohu postup s výpočtem, děkuji.

Anonymní autor

Rovnice

V obchodě prodávají sběratelské kartičky v baleních jednak po čtyřech, jednak po sedmi kartičkách. Během týdne prodali celkem 224 kartiček, přičemž balení po čtyřech prodali o 10 méně než balení pro sedmi kartičkách. Kolik balení kartiček během týdne celkem prodali?

Anonymní autor

Pravoúhlé trojuhelniky

Ahoj, prosím o pomoc s následující úlohou viz foto. Nevím, jak to počítat, zda přes Pythagorovu větu nebo přes podobnost trojúhelníku.

Anna G.

Potřebuji pomoct s těmito příklady

Nevíte někdo jak vypočítat tyto příklady? Mám určit vzájemnou polohu kuželosečky a přímky. Děkuji 9x (na druhou) + 25y(na druhou) = 225 a 4x + 5y -25 =0 2x + 2y - 20 = 0 a x(na druhou) + 3y(na druhou) - 3 = 0