Pár tipů pro efektivní individuální i skupinovou výuku

Občas zájemci o doučování váhají, jestli pro ně bude vhodnější individuální nebo skupinová výuka. Rozhodla jsem se proto vybrat pár výhod a nevýhod obou metod a doplnit je o několik tipů, jak si doučování co nejvíce zpříjemnit a zároveň nepřijít o jeho efektivitu.

Individuální výuka

+ Individuální doučování je výborné v tom, že celá hodina patří pouze Vám.

TIP: Nebojte se říct si o jakoukoliv změnu ve výuce. Lektor čeká na Vaši zpětnou vazbu a rád Vám vyjde vstříc. O směřování výuky samozřejmě do velké míry rozhoduje lektor, ale Vaše potřeby na 100% znát nemusí.

- Individuální doučování se může prodražit.

TIP: Pokud potřebujete angličtinu aktivně ve své práci, zkuste se zeptat svého šéfa, jestli Vám výuku neproplatí nebo na ni alespoň nepřispěje. Pak si najděte lektora, který Vám může vystavit fakturu a s příspěvkem od šéfa již bude cena přijatelnější.

Skupinová výuka

+ Skupinové doučování je výborné na trénink mluvení před více (cizími) lidmi.

TIP: Pokud se bojíte konverzovat, zkuste nejdříve mluvit s někým známým (manžel/ka, přítel, kamarádka…). Myslete také na to, že Vás nebude nikdo za Vaše případné chyby kritizovat ani se Vám smát.

- Nevýhodou skupinové výuky může být rozdílná úroveň studentů.

TIP: Vyhledejte si školu nebo lektora, který nabízí více úrovní skupinových lekcí. Plusem je i to, když škola či lektor nabízí rozřazovací test, na jehož základě Vás bude moct lépe zařadit do skupiny Vaší úrovně. Možností je také najít si doučování společně s těmi, o kterých víte, že jsou na podobné úrovni jako Vy (kolegové, známí…).

Přečtěte si i další články na našem blogu:

Zpět na seznam článků