4 důvody proč se učit německy

4 důvody proč se učit německy

Publikováno: 6. 11. 2022 Autor: Dagmar K.

Učíš se němčinu na škole a zoufale uvažuješ proč bys jako měl. Nebo pracujete ve firmě třeba jako ajťák, nebo telekomunikační specialista, projektant nebo obchodní zástupce v automobilovém průmyslu a říkáte si třeba něco jako: "Vystačím si s angličtinou." Tak vlastně máte pravdu, ale lidská povaha a kultura má silnou tradici. Obchod je obchod a kdo si chce vydělat musí se přece jen aspoň trošku tomu zákazníkovi přizpůsobit a hýčkat ho;) 

1. Němčinu se učíš na škole. 

Jestli jsi na základce nebo střední, opři se do studia, dokud můžeš a podporují tě rodiče. Až se budeš muset starat sám o sebe, může se stát, že budeš muset dělat práci pro peníze a nebude v tom žádná záliba ani radost. Využij toho času a uč se všechno, co můžeš. Poslouchej učitele, čti zahraniční tisk, sleduj nabídky práce ať máš přehled a můžeš se svobodně rozhodovat. 

2. Práce v mezinárodním obchodě 

(Např. řídíte tam projekt nebo spolupracujete na projektu jako zaměstnanec) 

Znalost německého jazyka Vám usnadní práci při komunikaci s Němci, Rakušany, Švýcary a jinými rodilými mluvčími, pro které je zkrátka jednodušší se bavit v rodilem jazyce, než anglicky. Pokud jste projektový manažer nebo jeho asistentka, bude pro Vás zkrátka snazší hlídat průběh projektu, zajišťovat techniku, dodávky a lidské zdroje na dálku i v místě výkonu projektu. 

"Pamatujte, že v dobách, kdy obchod a administrativa tvrdí, že není práce, daří se telekomunikacím a programátorům." 

3. Hodláte vyjet do Německa, Rakouska za prací na vlastní pěst - nechat se zaměstnat přímo tam nebo pracovat tam jako OSVČ. 

Poměrně častý trend posledních asi tak 7let,který teď momentálně trochu opadá. Pečovatelky, sestřičky, doktoři, farmaceutičtí pracovníci, kuchaři, CO2 svářeči, elektrikáři-slaboproud i řidiči.  Ti všichni poptavali němčinu. 

"Pamatujte: Stále to platí, jen se nenechte zvyklat tím že v Německu nebo Rakousku se zabydlely České personální agentury, kterych je plný Facebook a které se budou snažit srazit Vaši hodinovou odměnu a část  z ní si nechat pro sebe. Je tedy lepší vyhledat odborníka, který Vás nejen naučí jazyk, ale zároveň Vás navede přímo k zaměstnavateli. "

4. Cestování za dětmi, které v Německu či Rakousku již pracují nebo prostě jen dovolená. 

Potkat se s dětmi. Domluvit se na cestě... Vědět si rady při problému s autem nebo třeba při neočekávávaných zdravotních komplikacích na cestě nebo jak si zajistit ubytování... 

Objevujte, zkoumejte...Alpy jsou nádherné pro možnost lyžování. Příroda a Německé lesy lákají svými krásami. Společná historie našich národů. Nasávejte atmosféru. Dívejte se cestou vlakem až se rozjede vlak Deutsche Bahn z Prahy do Berlína a ten vlak pojede přesně na čas nebo až pojedu příště do  Vídně budou mi chybět romantické názvy spojů jako byl např. Moravia, Sobieski, Leoš Janáček... Ať pojedete kamkoliv. Přeji Vám šťastnou cestu plnou zážitků. V pohodě beze strachu z jazykové bariéry.