Otázky

Pomož studentům s jejich otázkami a dotazy a zviditelni tím tvůj profil. Po přihlášení můžeš odpovídat na otázky přímo přes formulář.
Pošli tvoji otázku

Název bakalářské práce

Daniel S.
anglický jazyk

Dobrý den, prosím o kontrolu překladu názvu mé bakalářské práce. V češtině Využití prvků pomůcky Little room v dětské ergoterapii. V angličtině Use of elements of Little room aid in pediatric occupational therapy. Děkuji

Odpovědi:

Anglické slovo aid se mi tam nehodí. Dala bych tam buď equipment nebo tools.
Přeložila bych to takto:
The use of the "Little Room" equipment in pediatric ergotherapy (nebo occupational therapy).

Definoval jsem si správně vazbu ...At (in) back (front) of ...? Díky.

Petra V.
anglický jazyk

1. The kitchen is IN FRONT / BACK OF the house.= Kuchyň je před / za … = mimo rodinný dům, ale prý se to používá jen Am. angl. 2. The kitchen is IN THE FRONT / THE BACK OF the house.= Kuchyně je v popředí / vzadu někde v nějakém domečku o kterém mluvíme 3. The kitchen is AT THE FRONT / THE BACK OF…

Odpovědi:

Já myslel že se vazba "at the back adv. (in, towards the rear) překlad: vzadu - přísl / v zadní části - fráze ..." se běžně používá. Pročítal jsem anglické diskuze o ní ale z odpovědí (často přeložených googlem) jsem jelen

Anything but?

Mariana M.
anglický jazyk

Dobrý den, co může prosím znamenat slovní spojení "it was anything but"? Konkrétně ve větě je to zmíněno takto: "But for the millions of Native Americans they encountered, it was anything but." Děkuji předem za odpověď.

Odpovědi:

Dobrý den,
hodilo by se znát ještě předchozí větu, na kterou tady konkrétně to "anything but" nejspíš navazuje. Každopádně volně přeloženo se dá říct, že "to bylo úplně něco jiného, úplný opak... (od toho, co jsme předpokládali)".

Význam slova

Mariana M.
anglický jazyk

Dobrý den, ve svých materiálech o historii Ameriky jsem narazila na slovíčko Yawp. Netušíte prosím někdo, co to znamená? Bylo to konkrétně ve slovním spojení "The American Yawp".

Odpovědi:

Dobrý den, tady by se taky hodil celý kontext. Předpokládám, že se jedná o název knihy zaobírající se americkou historií.Neznám oficiální český překlad knihy (a jejího názvu), ale yawp je skřek, kňourání, skučení,...Přeneseně nářek, bědování. Knihu jsem nečetl, nevím tedy, co se kontextově hodí nejvíc.

doučovani AJ

Aleš K.
anglický jazyk

Hledam doučování Aj Olomouci.U studenta.

Odpovědi:

Ahoj Aleši,doučuji angl.v Olomouci.Mohla bych ti pomoci

Anglický jazyk

Prosím můžete mi pomoct s angličtinou

Odpovědi:

ahoj! taky si nejsem jistá všemi, ale - 3.-ostrich, 4- podle mě buvol, takže buffalo, 6 -giraffe. Písmenka m - trunk, k- neck a u dalších vůbec netuším, kam to ukazuje nebo co to je konkrétně za části.....třeba u toho pštrosa by mohl být i-tail (ocas) a g - křídlo (wing) nebo peří (feather). písmenko h - by mohl být zobák - beak. písmenko n by mohlo být kopyto - hoof. Ale zbytek si nejsem jistá, co tím myslí. Hodně štěstí!

English classes

Erika D.
English

Dobrý den! I have seen that you would like to have English classes. I have asked for my references since today I started using this page, I hope that later you can see them. I will be happy to help! Erika!

Odpovědi:

I am sorry, would you please explain more?!! Thank you

Poptání se o doučování

Natálie M.
angličtina - zš

Dobrý den, zaujala mě Vaše poptávka, pokud by nebyl problém doučovat i online, moc ráda bych s Vámi i Vašim synem udělala online uvítací hodinu a poté, kdybyste chtěli, by následovalo doučování. Informace o mně mám na profilu. Děkuji Mlčochová

Odpovědi:

Dobrý den, pravděpodobně jste si spletla adresáta, také doučuji a žádného syna ještě nemám :D
Mějte se hezky, Pacvoňová

Angličtina- gramatika

Barbora V.
angličtina

Dobrý den, mohla bych vás poprosit o kontrolu krátkého cvičení na gramatiku. Gramatika není moje silná stránka :( Výsledky: 1. Have to 2. …… 3. ………. 4. Relised 5. Because of 6. softly 7. enough 8. reached 9. could 10. … 11. Until 12. slipped 13. lighting 14. registered 15. has been lying 16. like…

Odpovědi:

1. have to - správně
2. in order
3. some - možnost B (jde říci some more materials či "A few" more materials, ale jelikož možnost C nabízí jen "few", není správně)
4. realised - správně
5. as ("because of" by vyžadovalo podstatné jméno či slovesný tvar -ing)
6. softly - správně
7. enough - správně
8. reached - správně
9. could - správně
10. to fix
11. until - správně
12. slipped - správně
13. rays (lightning je blesk, navíc věta vyžaduje množné číslo)
14. registered
15. was lying (je řeč jen o tom specifickém momentě)
16. like - správně
17. woke up - správně
18. a - správně
19. not to miss - správně
20. pick - správně

Předminulý čas

Lenka K.
angličtina

může mi někdo pomoci - potrebuji vysvetlit jaky je rozdil mezi minulym a predminulym casem.

Odpovědi:

Dobrý den,

pokuste se představit si chod jednotlivých událostí na časové ose.
Například pro větu
"Before I got on bus, I had bought a bus ticket." - Než jsm nastoupila na autobus, koupila jsem si jízdenku.
bude časová osa vypadat takto:


--------(buying the ticket)------------(getting on the bus)------------(present time = přítomnost)----------(future time)--------


Koupě jízdenky i nastoupení do autobusu se oboje událo v minulosti. Nákup autobusové jízdenky ovšem v minulosti proběhl ještě před tím, než jsem nastoupila na autobus -> jedná se o PŘEDMINULÝ čas, jelikož se jedná o událost, která proběhla ještě "více" v minulosti, než nastupování na autobus. Nastoupení do autobusu pak proběhlo také v minulosti, ale nic dalšího se poté až do přítomného okamžiku nestalo -> jedná se o MINULÝ čas.

Osobně ráda doporučji představování si časové osy, spoustě lidem to pomáhá nejen v tomto případě (předminulý X minulý čas), ale i s dalšími časy, pokud si v určování časů ve větách nejste až tak jistá. Nebojte se si jí třeba před doplňovacími cvičeními na časy nakreslit někam vedle a vepsat si do ní, jak za sebou v dané větě jdou jednotlivé události za sebou. :)

Doufám, že jsem Vám pomohla.

Přeji hezký den a hodně úspěchů v dalším učení angličtiny!
?
Pošli tvoji otázku