study questions

Studijní otázky

Rychlá pomoc s domácím úkolem
nebo
Kateřina H.

Hledám doučování z Něměckého jazyka

Dobrý den, hledám doučování z německého jazyka. Jsem úplný začátečník a německý jazyk potřebuji k mé práci. Preferuji spíše online výuku z důvodu že mám doma miminko. Ale občasné osobní vyučování také nevadí. Hledám spíše dlouhodobou spolupráci. Děkuji za nabídky. (Karlovy Vary, Ostrov, Potůčky)

Anonymní autor

Nicht vždy na konci věty?

Dobrý den, učím se právě rozkazovací způsob. V učebnici je napsáno, že se dává zápor na konci věty, ale podle několika příkladů tomu tak není, např.: Fahren Sie nicht zu schnell! Geh nicht zu Fuß! Fahr nicht mit dem Bus! Jaké to má vysvětlení? Děkuji.

Zrušený účet

nemcina

nevite nekdo reseni, prosim? moc by mi to pomohlo

Zrušený účet

nemcina

dobry den, nevite nekdo, prosim?

Zrušený účet

nemcina

dobry den, nevite nekdo, prosim?

Ivona H.

Jaký je slovosled v souvětí s Prefektem?

Která varianta a proč je správné? Jsou zde výjimky ohledně například spojek? Kdy a proč se mění pořadí slovesa a zájmena v souvětí v Perfektu, v Präteritu? Im Hotel hat es kein Warmwasser gegeben und so HABEN SIE/SIE HABEN sich in den Bodensee waschen sollen. Děkuji předem za pomoc.

Anonymní autor

Němčina - překlad vět

Dobrý den, sice nejsem v němčině začátečník, přesto mi stále dělá problém překlad vět. Potřebuji proto opravit následující věty: (Předem mnohokrát děkuji!) 1. Zu Beginn des Frühling es gibt wärmer, aber morgens sind immer kalt 2. Die Bäume und die Blumen blühen, die Jungtiere zur Welt kommen,…

Anonymní autor

Němčina- dialog

Dobrý den, mohli byste mi prosím zkontrolovat celý dialog do němčiny? Děkuji, K.H. Dialog Hallo, wie geht's? Wir haben lange nicht gesehen Hallo, gut, wie lange wird es dauern? Fünf Monate. Ich war in den USA Und wo warst du? Ich war in Huntley, nicht weit von Chicago Cool, und was machst du…

Anonymní autor

NJ - tvar sloves

Prosím nepomohl by mi s tím někdo, jsem úplně ztracena. Děkuji

Anonymní autor

Kontrola krátkého textu nj

Dobrý den, prosím o kontrolu textu. Moc děkuji